Coraz więcej osób trafia na naszą instrukcję z wyszukiwarki. Stąd też pojawia się masa pytań dotyczących tego, czy jesteśmy w stanie pomóc osobom 50+ w poszukiwaniu pracy. Tak więc już na samym początku tekstu uspokajam- nasza instrukcja pomogła już około 50ciu osobom po pięćdziesiątce w poszukiwaniu pracy. Dlatego, jeśli zastanawiasz się jak znaleźć pracę po 50-tce- przeczytaj, co mamy do powiedzenia.

Jak znaleźć pracę po 50-tce? Z naszą instrukcją będzie łatwiej

Może okazać się, że jesteś tutaj nowy i nie masz pojęcia, czym jest nasza instrukcja. Spieszę z pomocą i wszystko wyjaśniam! Jest to bardzo dokładny opis, krok po kroku, co robić w całym (CAŁYM CAŁYM CALUTKIM) procesie rekrutacyjnym- od momentu znalezienia w sieci oferty pracy, do momentu otrzymania pracy lub odrzucenia Twojej kandydatury (opisujemy także to, jak wykorzystać nieudany proces rekrutacyjny i wyciągnąć z niego naukę).

Jak znaleźć pracę po 50-tce? Praca 50 plus

Przede wszystkim, w naszej instrukcji pokazujemy, że aplikowanie o pracę to nie tylko pisanie CV. Aplikowanie o pracę to PROCES. I każdy etap, nawet najmniejszy, należy wykonać poprawnie. Owszem, CV jest bardzo istotne, ale dzięki naszej instrukcji coraz więcej osób do procesu rekrutacyjnego podchodzi nieszablonowo. Tak- nasza instrukcja sprawia, że osoba, która z niej korzysta, wyróżnia się z grona kandydatów.

Jak znaleźć pracę po 50-tce? Zbuduj świadomość własnej marki

Dokładnie o to chodzi w całym procesie rekrutacyjnym. O to, by rekruter zapamiętał Twoje imię  i nazwisko. Jeśli tak się stanie, w momencie wybierania kolejnych osób do następnych etapów, Ciebie po prostu będzie kojarzył. A jak to zrobić? Właśnie o tym piszemy w Instrukcji Aplikowania o Pracę.

Jak znaleźć pracę po 50-tce? Nie popełniaj błędów innych ludzi

Największym „grzechem” osoby poszukującej pracę, jest korzystanie z gotowych CV. Szukamy w sieci frazy „jak napisać CV”, dodajemy do tego nazwę stanowiska i voila- mamy ogrom gotowców. My od początku istnienia tej strony apelowaliśmy- nie rób tak (TUTAJ PRZECZYTASZ dlaczego)! Nie pisz jednego uniwersalnego CV, które w większości przypadków będzie NIE NA TEMAT i nie wysyłaj go hurtowo. Każde Cv musi być pisane pod konkretną ofertę pracy, masz napisać dokładnie to, co chce usłyszeć potencjalny pracodawca.

Przykład? W jednym z nadesłanych do nas CV osoba ubiegająca się o stanowisko biurowe, jako swoje umiejętności i kwalifikacje wpisała „umiejętność szczepienia drzewek”. Naprawdę, może się to wydawać zabawne, ale tak rażące błędy są na porządku dziennym. W naszej instrukcji dokładnie opisaliśmy, jak krok po kroku, MAJĄC PRZED SOBĄ KONKRETNĄ OFERTĘ PRACY, napisać CV.

Pamiętaj również o swoim wizerunku w Social Mediach. Pracodawca, w razie zainteresowania Twoim CV, z pewnością będzie chciał Cię sprawdzić.

Jak znaleźć pracę po 50-tce? Spraw by wiek stał się Twoim atutem

Wykorzystaj swój wiek jako atut. Obszernie opisz swoje umiejętności i kwalifikacje. Zawrzyj również w odpowiedni sposób swoje doświadczenie zawodowe. Uwierz- w pierwszej chwili Twój PESEL nie będzie odstraszaczem- wręcz przeciwnie! W większości przypadków będzie on atutem- rekruter z zaciekawieniem przejdzie do części związanej z Twoimi umiejętnościami kwalifikacjami oraz doświadczeniem.

Jak znaleźć pracę po 50-tce? Po kolei!

  1. Pamiętaj, że proces rekrutacyjny składa się z wielu etapów. Spraw, by rekruter zapamiętał Twoje imię i nazwisko (Przeczytaj: Dlaczego nikt nie odpowiada na Twoje CV).
  2. Każde CV powinno być pisane pod konkretną ofertę pracy (przeczytaj: Jak napisać dobre CV).
  3. Stwórz przejrzyste i proste CV (zobacz: Jak napisać CV w Wordzie oraz Jak napisać CV w Canvie).
  4. Przygotuj się odpowiednio na rozmowę kwalifikacyjną (przeczytaj: Jak przygotować się na rozmowę).
  5. Nawet, jeśli nie dostaniesz pracy, wykorzystaj porażkę jako nauczkę (zobacz: Co robić, gdy nie dostanę pracy).

Powodzenia w procesie rekrutacyjnym!