Przerażające jest to, jak wiele osób szuka gotowych CV, nie zastanawiając się, czy jest w ogóle sens z takiego korzystać. Dzisiaj napiszę Ci, dlaczego o wiele szybciej stworzysz własne CV od podstaw, niż wypełnisz gotowca. I jak w każdym tekście, tak i tutaj, od razu napiszę, że choćbyś miał najpiękniejsze CV na świecie, najbardziej profesjonalny życiorys ze wszystkich kandydatów, to niestety samo CV nie da Ci pracy. Dlatego zapamiętaj- aplikowanie o pracę to nie pisanie CV. Aplikowanie o pracę to proces. Wieloetapowy. I każdy z jego etapów powinieneś wykonać dokładnie (KLIK). A teraz do sedna- czym jest gotowe CV i dlaczego o wiele lepiej jest stworzyć własne CV od podstaw niż wypełniać cudze.

Gotowe CV- czego o nim nie wiecie? Ano tego, że jest gotowe i wiele osób z niego skorzysta

Gotowe CV ma to do siebie, że jest gotowe. A to oznacza, że wiele osób z niego korzysta. Na dodatek wiele jest osób, które w takim CV zmienia tylko dane podstawiając swoje! Idąc tym tropem, domyślacie się pewnie, że jeśli znajdzie się jeszcze parę osób, które z tego wzoru skorzysta i wszyscy razem wyślecie je potencjalnemu pracodawcy, to otworzy on kilka plików i doskonale będzie wiedział, że wszyscy hurtem nawet nie wysililiście się, by przejrzeć ofertę pracy.

Gotowe CV- jest gotowe (eureka)

Jego układ przystosowany jest więc do danych, które wpisywała tam osoba tworząca je. Może się okazać, że macie o wiele więcej kwalifikacji niż te wpisane w rubryki. Może się okazać, że tych kwalifikacji jest mniej. Że w CV doświadczenie opisane jest obszernie, a Wy w tym miejscu do wpisania macie tylko jedną linijkę. Zaczynacie przestawiać, kasować i… wszystko się rozjeżdża! Jest to kolejny powód, dla którego nie warto korzystać z gotowców.

Gotowe CV- a my tracimy czujność

Znajdujemy ofertę pracy w sieci, następnie, zamiast ją przeanalizować, zaczynamy szukać gotowego CV na stanowisko księgowej. Nie myśląc wiele spisujemy to, co w CV zostało napisane, wysyłamy i… zero odpowiedzi. Wiesz dlaczego? Bo w gotowym CV, napisanym z głowy i bardzo ogólnym, kwalifikacje i wymagane umiejętności nie pokrywały się w żadnym stopniu z tym, czego wymagał pracodawca! Twoje CV powinno być odzwierciedleniem oferty pracy, nie gotowca z pierwszej strony wyszukiwarki.

Gotowe CV- co zamiast niego

Własne CV. Możesz je stworzyć w Wordzie- tutaj pokazaliśmy, jak w łatwy sposób, krok po kroku, stworzyć odpowiedni plik- KLIK, a już niedługo pojawi się u nas tekst, jak samodzielnie i zupełnie darmowo przygotować CV w Canvie.

Pamiętaj, aby pisząc swój życiorys mieć przed sobą ofertę pracy! Nie gotowe cv z sieci, a właśnie tę konkretną ofertę! Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. I tak samo jest z ogólnym CV na dane stanowisko. Mimo, że nazwa stanowiska w wielu firmach się pokrywa, to wymagania stawiane przez pracodawców są zupełnie inne! Dlatego gotowiec w 99% będzie tylko mącił Ci w głowie i zabijał Twoje czujne oko poszukiwacza pracy. Jesteśmy przeciwnikami gotowców.

Konsultując naszą instrukcję ze specjalistami i kadrowymi, okazało się, że gotowe CV i listy motywacyjne znajdujące się na pierwszych stronach wyszukiwarki kopiowane są bezmyślnie i wysyłane do wielu pracodawców! Tym sposobem, na ich biurkach, niejednokrotnie pojawiają się identyczne dokumenty, ze zmienionymi danymi, czy nawet znakiem wodnym strony internetowej, na której gotowe CV delikwent znalazł.

Masz już  gotowe CV? Twoje własne? A w odpowiedni sposób zadbałeś o to, by ktoś je otworzył?

Powtarzamy z uporem maniaka, że CV to tylko mały element całego procesu rekrutacyjnego. Aplikowanie o pracę to nie tylko zapełnianie kartki papieru. Aplikowanie o pracę to wieloetapowy proces. Wykonaj go poprawnie w całości. Dlatego, dla osób, które chciałyby aplikować z głową i móc walczyć o lepsze stawki, napisaliśmy instrukcję aplikowania o pracę. Schemat, plan działania, który musisz jedynie wcielić w życie. Materiały do druku, same konkretne wskazówki, uporządkowane i spisane tak, byś nie zapomniał o niczym i nie stracił przez małe potknięcie szansy, na świetne stanowisko.

Pokazujemy, jak budować świadomość własnej marki. Dlatego koniecznie przeczytaj- dlaczego warto mieć instrukcję aplikując o pracę oraz dlaczego budowanie świadomości własnej marki da Ci możliwość negocjowania wyższych stawek.