Praca bez doświadczenia — jak zwiększyć swoje szanse?

Prawdę mówiąc nie jest sztuką znaleźć pracę, gdy mamy ogromne doświadczenie i trzy kierownicze stanowiska za sobą. Sztuką jest znalezienie dobrej pracy bez posiadanego doświadczenia. Pewnie przeglądasz ogłoszenia, czytasz, że jednym z wymagań jest dwuletnie doświadczenie w zawodzie i…zrezygnowany zamykasz stronę, przechodząc do kolejnych ogłoszeń. Coś Ci powiem. Popełniasz ogromny błąd. Niewielu zdarza się bowiem kandydatów, którzy spełniają absolutnie wszystkie wymagania! A doświadczenie jest jednym z nich. Nikt nigdzie nie napisał, że jego brak  oznacza dyskwalifikację. Daj sobie szansę- praca bez doświadczenia w zawodzie jest możliwa! Trzeba tylko wiedzieć, jak „podejść” do tematu! A właściwie, jak podejść do aplikowania.

Praca bez doświadczenia w zawodzie — gdy mamy doświadczenie w innej branży

Wyobraź sobie, że przez jakiś czas pracowałeś jako sprzedawca. Zaczynasz przeglądać oferty pracy na „przedstawiciela handlowego” i czujesz się skreślony… Zapytam więc- dlaczego? Przecież stosowałeś techniki sprzedażowe, zachęcałeś klientów do zakupów. Przeanalizuj dokładnie wymagania napisane w ofercie pracy i sprawdź, jak wiele z nich pokrywa się z Twoimi umiejętnościami! Z pewnością większość(!), musisz je tylko nieco inaczej nazwać. Nazwać tak, jak chce tego pracodawca!

Praca bez doświadczenia w zawodzie

Do znudzenia będziemy powtarzać, że nie tyle Twoje ogromne doświadczenie i piękne CV są ważne, co Ty sam. Pracodawca prędzej zainteresuje się zaangażowanym i zmotywowanym pracownikiem, który zrobi na nim wrażenie własną osobą, niż kimś, kto stara się mniej.

Praca bez doświadczenia w zawodzie — z naszą instrukcją jest to możliwe

Dlaczego ciągle wspominam o naszej instrukcji? Uważam, że jest to genialnie stworzony plan działania. Nie będziesz musiał się zastanawiać, co robić i jak robić, by dostawać zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne. Otrzymasz po prostu gotowe rozwiązanie. I zamiast testować własne pomysły, tracić czas, a często i szansę na świetne stanowisko, głowić się nad tym, czy CV zrobić w kolorze granatu, czy czerwieniu, przeczytaj nasz poradnik i wciel go w życie. Wdrażając nasze wskazówki, korzystając z materiałów do druku, o niczym nie zapomnisz! Zrobisz wszystko po kolei. Nie zaliczysz, kolokwialnie mówiąc- wtopy! Ale przede wszystkim zbudujesz świadomość własnej marki. Bo właśnie o to chodzi w procesie rekrutacyjnym (przeczytaj, dlaczego budowanie świadomości marki jest tak ważne w procesie rekrutacyjnym — KLIK).

W dzisiejszych czasach każdy może zrobić profesjonalne CV. Nie każdy jednak potrafi wykazać się profesjonalizmem.

Praca bez doświadczenia w zawodzie — źle się za to zabieramy

Bolączką wielu osób, które usilnie poszukują pracy, a nie mogą jej znaleźć, jest fakt, że do procesu rekrutacyjnego podchodzą źle. BARDZO ŹLE. Sprowadzają bowiem proces rekrutacyjny do…pisania CV. Wysyłają masowo wiadomości e-mail na przypadkowe oferty licząc na łut szczęścia. A to przecież nie o to chodzi, by wylądować gdziekolwiek, a aby zawodową decyzję dokładnie przemyśleć.

Sama składałam wiele CV. I szczerze- niektóre robione były w kreatorach dostępnych w sieci (nawet w płatnych- uważajcie, bo mają one czasowo ograniczony dostęp, i pewnego dnia, gdy chciałam napisać kolejne CV, okazało się, że muszę zapłacić raz jeszcze), inne pisane w Wordzie (co dla mnie akurat było o wiele szybsze) i tak naprawdę to nie wygląd mojego CV decydował o przyjęciu, a to, co robiłam, by to CV zostało zauważone. Ba! W pięciu przypadkach, stosując kroki z instrukcji, która znajduje się na tej stronie (KLIK), nie wymagano ode mnie w ogóle CV. Z jednej prostej przyczyny- ktoś zauważył i docenił moją inicjatywę, motywację i zaangażowanie. Ktoś zdążył poznać się na mnie na tyle, by wiedzieć, że mogę być doskonałym kandydatem na stanowisko. Dlatego, jeśli nie masz doświadczenia na stanowisku, na które ofertę znalazłeś, a czujesz, że świetnie byś się na nim odnalazł, przejdź do naszego planu działania i odblokuj dostęp (KLIK). Dajemy 100% gwarancji, że postępując zgodnie z wytycznymi tam zawartymi, będziesz z powodzeniem i z większą efektywnością ubiegać się o stanowisko, na którym Ci zależy.

Praca bez doświadczenia w zawodzie — kilka wskazówek

Po pierwsze — pamiętaj, aby wyszukiwać w sobie cechy, kompetencje i umiejętności, które posiadasz, a które są niezbędne do pracy na danym stanowisku. Uwypuklijmy je. Nie piszmy o cechach, które są zupełnie niepotrzebne w danym zawodzie. Jest to bezsensowne zapychanie CV niepotrzebnymi informacjami. Przeanalizuj ofertę pracy, na którą chcesz odpowiedzieć i ZAWSZE TWÓRZ CV W OPARCIU O TĘ WŁAŚNIE OFERTĘ.

Po drugie — mów wśród znajomych o tym, że poszukujesz pracy! Być może w firmie, w której pracują Twoi znajomi, istnieje wakat i znajomy będzie mógł Cię polecić. Warto wykorzystywać swoje kontakty!

Po trzecie — jeśli chcesz pracować w branży, która Cię interesuje, a nie masz potwierdzenia swoich kwalifikacji (bo, np. jesteś samoukiem), potwierdzaj swoje osiągnięcia liczbami. Np. zwiększyłem w 3 miesiące ilość wejść na stronę o 50%.

Po czwarte — nawet, jeśli nie masz doświadczenia, PRÓBUJ! Co masz do stracenia! Najgorszą rzeczą, którą możesz zrobić, to poddać się na samym początku. Dlatego zachęcam Cię do działania!

Praca bez doświadczenia w zawodzie

I na koniec powiem to, o czym mówiłam wcześniej- z naszą instrukcją zwiększasz swoje szanse na zatrudnienie. Ba! Pokazujemy w niej, co robić, by zarabiać więcej. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z nią.