Budowanie świadomości marki, dlaczego tak ważne?

Postanowiliśmy napisać zupełnie oddzielny tekst, w którym opiszę, na czym właściwie polega projekt „Instrukcja jak aplikować o pracę” i czym różni się od innych, które możesz znaleźć w sieci. W wielkim skrócie: na stronie internetowej, na której jesteś, staramy się obalić tezę, jakoby CV miało być dokumentem decydującym o Twoim być, albo nie być w procesie rekrutacyjnym. I nie zrozummy się źle- CV JEST ważne. Ale nie najważniejsze. Najważniejszy jesteś TY. Twoje zaangażowanie w szukanie pracy, Twoje kompetencje, kwalifikacje oraz Ty, jako człowiek! Dlatego dzisiaj wyjaśnimy czym jest to, o czym, kolokwialnie mówiąc, trąbimy od jakiegoś czasu- czym jest budowanie świadomości marki i dlaczego w procesie rekrutacyjnym jest ono tak ważne.

Budowanie świadomości marki- o co chodzi?

Używamy mądrego określenia „budowanie świadomości marki” często nie do końca rozumiejąc, czym jest oraz na czym właściwie polega. Dlatego, aby najlepiej to zobrazować, posłużymy się przykładem.

Wyobraź sobie, że masz do wyboru dwa produkty- buty marki Adidas oraz buty no name- firmy mało znanej, niepopularnej, ale o 15% tańsze. Obydwie pary butów mają identyczne parametry i są wykonane z podobnych materiałów. Podkreślę jeszcze raz- porównujemy podobne produkty, różniące się jedynie marką i w niewielkim stopniu designem! Jak myślisz, które buty wybierze większość potencjalnych nabywców? Buty firmy Adidas. Dlaczego? Dlatego, że to Adidas. Po prostu. Nabywcy mają bowiem zakodowane w głowie, że buty Adidas to SOLIDNA MARKA i są skłonni dopłacić za te buty 15% kwoty butów tańszych i mieć pewność, że nie ulegną zniszczeniu, a w razie wystąpienia wady, nie będą mieli problemów ze zwrotem czy reklamacją. Bo Adidas to solidna marka. Bo Adidas zbudował w odbiorcach świadomość marki- solidnej marki.

Budowanie świadomości marki- co daje w procesie rekrutacyjnym

Wyobraź sobie, że w procesie rekrutacyjnym pracodawca ma wyłonić pracownika spośród kandydatów. Kandydatów o podobnych kwalifikacjach i umiejętnościach. Czy wiesz, że możesz sprawić, by pracodawca zdecydował się zatrudnić właśnie Ciebie, nawet, jeśli na rozmowie z rekruterem podasz wyższą stawkę niż pozostali kandydaci! I to dlatego, że Ty to Ty. Jak to zrobić? Nic prostszego! Wystarczy, że zbudujesz świadomość własnej marki- solidnej marki.

Budowanie świadomości marki- jak wygląda to w procesie rekrutacyjnym 

Właśnie o tym, w jaki sposób budować świadomość własnej marki w procesie rekrutacyjnym, piszemy w naszej instrukcji. Pokazujemy, krok po kroku, co robić, aby działania aplikacyjne przynosiły korzyści. Udostępniamy materiały do druku, dzięki którym nie tylko nie zapomnisz o żadnym kroku, ale także usprawnisz proces i szybciej dostaniesz LEPIEJ PŁATNĄ pracę! Dlaczego lepiej płatną? Bo pokazujemy jak zbudować śwaidomość SOLIDNEJ marki. A za solidną markę jesteśmy w stanie zapłacić więcej.

Budowanie świadomości marki, a list motywacyjny

List motywacyjny to przeżytek. Mówimy o tym otwarcie. Rekruterzy nie mają czasu na czytanie elaboratów, dlatego w większości przypadków nikt takiego dokumentu w dzisiejszych czasach nie wymaga. Jak więc sprawić, aby w korespondencji, czy też w CV, przemycić więcej wartościowych informacji na swój temat? Warto stworzyć osobistą stronę internetową! To nasz mały patent- podpowiedź dla tych, którzy chcą zyskać dodatkowe punkty w oczach rekrutera.

Wyobraź sobie, że rekruter chce „sprawdzić Cię” w sieci. Wpisuje Twoje imię i nazwisko. Zapunktujesz, gdy zamiast Twoich profili społecznościowych najpierw wyświetli się Twoja osobista wizytówka online.

W stopce maila, w CV, w każdym miejscu, będziesz mógł wpisać adres Twojej strony internetowej, na której pokazujesz siebie z najlepszej strony. Wyobraź sobie, co pomyśli o Tobie potencjalny pracodawca i jak ogromną przewagę będziesz miał nad pozostałymi kandydatami. Strona osobista to Twój as w rękawie.

Budowanie świadomości marki- zapamiętaj

Jesteśmy pewni, że masz już świadomość tego, jak ważna jest marka własna w momencie poszukiwania pracy. Powtórzymy jeszcze raz- zamiast skupiać się jedynie na profesjonalnym CV, bądź profesjonalistą w każdym calu. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak to zrobić- zacznij od początku. Z nami. Przejdź do instrukcji, odblokuj dostęp do treści (jednorazowa opłata w kwocie 249,90 zł, która odblokowuje dożywotnio całą stronę internetową), zacznij budować własną markę i zdobądź szybciej lepiej płatną pracę!

Znajdziesz u nas ogrom informacji. Uporządkowanych i konkretnych. Plan działania, który trzeba jedynie wcielić w życie. PRZYKŁADY odpowiedzi na pytania na rozmowie kwalifikacyjnej.