Jeśli zastanawiasz się gdzie szukać pracy i jak szukać pracy- świetnie trafiłeś! Przygotowaliśmy bowiem to, co w naszym wykonaniu najlepsze- plan działania! Podpowiadamy, w jaki sposób szukać pracy, na czym się skupić, gdzie zaglądać. Pełny zestaw dla aktywnie poszukujących zatrudnienia. Zaczynamy!

 

Jak szukać pracy?

 

Przede wszystkim- dobre nastawienie psychiczne. Zapamiętaj jedną rzecz- jeśli chcesz zająć się szukaniem nowej pracy, po prostu usiądź i zacznij to robić. Wygospodaruj wolne popołudnie/dzień, a jeśli nie masz aktualnie pracy, poświęć na to swój czas, przygotuj kartkę oraz długopis i zacznij działać!

 

Jak szukać pracy? Krok drugi

 

Znajdź odpowiednie dla siebie oferty pracy! Podstawową i żelazną zasadą jest uświadomienie sobie, że najważniejsza jest jakość Twojego procesu rekrutacyjnego, a nie ilość wysłanych CV. Dlatego skupiaj się na ofertach, które w największym stopniu pokrywają się z Twoimi umiejętnościami, a nie na hurtowym wysyłaniu CV do każdej oferty, która tylko „wyda Ci się” w jakimś stopniu zbliżona! Wbrew pozorom, o wiele szybciej znajdziesz pracę, KTÓRA BĘDZIE CIĘ SATYSFAKCJONOWAŁA, zarówno pod względem rozwojowym, jak i finansowym, jeśli przyłożysz się do pojedynczych ofert, niż jeśli spędzisz tydzień na wysyłaniu przypadkowych CV na 700 ofert znalezionych w sieci!

Zapamiętaj! W procesie rekrutacyjnym najważniejsze jest budowanie świadomości własnej marki. Właśnie dlatego stworzyliśmy naszą instrukcję- kreator idealnego kandydata na stanowisko, o które się starasz! Pokazujemy krok po kroku, co robić, aby przejść proces rekrutacyjny. Żadne darmowe porady w internecie nie dadzą Ci tak konkretnych wskazówek na temat procesu rekrutacyjnego, co nasz poradnik. Przejdź do instrukcji, odblokuj dostęp i bądź lepszy od pozostałych kandydatów!

 

Gdzie szukać pracy? Sposób pierwszy

 

Pierwszym i najbardziej oczywistym miejscem jest internet. Skoro potencjalni pracodawcy są w internecie, dlaczego tego nie wykorzystać? Istnieje masa portali, na których ogłaszają się firmy aktywnie poszukujące pracowników (pracuj.pl , lento.pl , praca.pl , indeed.com i wiele wiele innych). Zajrzyj tam, skorzystaj z filtrów, bardzo dokładnie przeanalizuj oferty i znajdź takie, które najbardziej wymaganiami pasują do Twojego profilu kandydata. Skoro już bierzesz się aktywnie za szukanie pracy, oscyluj między takimi stanowiskami, na których obowiązki będą Ci odpowiadały.

 

Gdzie szukać pracy? Sposób drugi

 

Oprócz popularnych wyszukiwarek ofert pracy, znajdź firmy powiązane z Twoją branżą, ale w okolicy, w której mieszkasz (zwłaszcza, jeśli nie planujesz zmiany miejsca zamieszkania). Możesz to robić przegrzebując wujka google, równie dobrze wpisuj w wyszukiwarkę nazwy firm, które kojarzysz i sprawdzaj ich strony internetowe. Jeśli nie jest dla Ciebie problemem zmiana miejsca zamieszkania- szukaj w ten sposób firm w całej Polsce. Ten typ wyszukiwania najlepiej sprawdza się w branżach przemysłowych. Firmy takie bowiem bardzo często o rekrutacji wspominają jedynie na swoich stronach internetowych. Jeśli trafiłeś na stronę internetową firmy, której profil Ci odpowiada, kieruj się do zakładki „Praca”. Tam z pewnością znajdziesz informacje o tym, kogo aktualnie poszukuje firma.

 

Gdzie szukać pracy? Sposób trzeci

 

Podpytaj znajomych, czy w ich firmach nie ma aktualnie prowadzonej rekrutacji. Nie ma absolutnie nic złego w tym, że znajomi polecą Cię w swojej firmie lub dadzą Ci znać o wakacie. Jesteś na wygranej pozycji, nie ma bowiem nic bardziej wartościowego, niż potencjalny „pracownik z polecenia”. Zresztą, o wiele łatwiej wpłynąć na późniejsze losy całego procesu rekrutacyjnego, jeśli mamy takiego asa w rękawie (asa, czyli możliwość powołania się na kogoś, kto już w danej firmie pracuje!). Dlatego śmiało, podpytaj znajomych, czy w ich firmach jest może miejsce pracy, o które mógłbyś się ubiegać.

 

Gdzie szukać pracy? Sposób czwarty

 

Oprócz tych bardziej oczywistych miejsc w sieci, warto zajrzeć na strony takie jak OLX, czy Gumtree . Tym bardziej, jeśli szukasz pracy sezonowej, pracy fizycznej lub pracy w czasie studiów.

Gdzie szukać pracy? Sposób dla absolwentów i studentów

 

Napisaliśmy oddzielny i bardzo obszerny artykuł, w którym opisaliśmy, w jaki sposób szukać pracy po studiach- czyli praca dla specjalisty! Zero owijania w bawełnę- same konkretne wskazówki napisane w formie instrukcji- krok po kroku. Zapraszamy więc do wspomnianego artykułu.

 

 

Gdzie szukać pracy? Sposób szósty

 

Targi pracy! Na targach pracy możesz, po pierwsze, znaleźć masę firm ze swojej branży. Po drugie, możesz zebrać broszury i dopytać o aktualnie poszukiwanych specjalistów. Mało tego, na targach pracy możesz z powodzeniem zostawiać kontakt do siebie. Dlatego też warto mieć ze sobą swoją wizytówkę- takie mini- CV!

 

Jak szukać pracy? Bądź w gotowości

 

Nie znasz dnia, ani godziny, kiedy to możesz trafić na ewentualnego potencjalnego pracodawcę. Na kumpla z dawnych lat, który powie: „Stary! Słuchaj! Akurat w mojej firmie poszukujemy kogoś takiego, jak ty”. Na współtowarzysza podróży, który jest właśnie w drodze na szkolenie, a w jego firmie intensywnie poszukują pracowników. Dlatego uważam, że genialnym rozwiązaniem jest stworzenie kreatywnych wizytówek, które są czymś w rodzaju mini-CV. Z krótkim opisem kwalifikacji oraz danymi kontaktowymi. Miej je zawsze przy sobie.

I to jest właśnie jeden z elementów budowania świadomości własnej marki! O tym, w jaki sposób w pełni i odpowiednio tworzyć swój wizerunek, napisaliśmy w naszej instrukcji! Dajemy plan działania, ale także dobre pomysły na to, jak wyróżnić spośród sporego gona kandydatów!

 

Gdzie szukać pracy? Jak szukać pracy?

 

Będziemy powtarzać to do znudzenia, ale chcemy, abyś zapamiętał, że w procesie rekrutacyjnym nie CV jest najważniejsze, a Ty. Niejednokrotnie ilość CV trafiających na maila zbiorczego jest tak wielka, że do Twojego życiorysu nikt się nie dokopie. Dlatego tak ważne jest, aby zbudować w procesie rekrutacyjnym świadomość własnej marki. Aby postępować odpowiednio- krok po kroku. Tak, by rekruter zapraszający nas na rozmowę wiedział o nas więcej, niż to, że potrafimy stworzyć piękne CV w jednym z kreatorów.

I właśnie dlatego, aby pokazać, jak zbudować świadomość własnej marki w procesie rekrutacyjnym, powstała nasza instrukcja. Same konkretne wskazówki. Prowadzimy za rękę przez proces pisania i SKŁADANIA CV. Mając zbudowaną świadomość własnej marki będziesz mógł dyktować korzystniejsze dla siebie warunki zatrudnienia! Dlatego pamiętaj, jeśli masz przed sobą ofertę pracy, o którą chcesz się ubiegać, pierwsze, co zrób, to otwórz naszą instrukcję! Dzięki temu, nie będziesz musiał się zastanawiać nad kolejnymi krokami, nad tym co zrobić, co napisać i o co zadbać. O tym wszystkim napisaliśmy właśnie tutaj- KLIK. Dlatego zapraszamy Cię do odblokowania dostępu do strony i wdrażania wszystkich naszych wskazówek!