Czy na Instagramie widać, kto wyświetla profil? Czy na Instagramie widać, kto odwiedza nasz profil? To jedne z najczęściej pojawiających się w wyszukiwarce pytań dotyczących prywatności w Social Mediach. Odpowiem na nie i rozwieję wszystkie wątpliwości z nimi związane. 

 

Kiedy na Instagramie widać, kto wyświetla profil

 

Odpowiedź na to pytanie wydawać by się mogła oczywista. Jednak dla osób, które “nie siedzą na co dzień” w Social Mediach wcale taka nie jest. Tak więc są pewne typy działań, kiedy widać, kto odwiedza nasz profil, a są takie działania przy których pozostajemy anonimowi. 

 

Tak więc widać, że odwiedziłaś dany profil jeśli:

Oglądasz Insta Stories

 

Każdy właściciel konta może dokładnie sprawdzić, kto oglądał jego Insta Stories. Natomiast, o ile w przypadku małych kont, nie zajmuje to zbyt wiele czasu, o tyle w przypadku dużych kont (albo nawet nie tak dużych, bo porównywalnych chociażby do mojego, gdzie moje Insta Stories ogląda od 9 do 12 tysięcy osób) nikomu nie chce się tego sprawdzać. Warto również wiedzieć, że to, kto oglądał nasze Insta Stories, można sprawdzać jedynie przez 24 godziny. Gdy relacje zapisują się jako zarchiwizowane wyświetlają się jedynie ich statystyki- lista osób oglądających znika. 

Zostawisz komentarz

 

Wydaje się to być oczywiste, ale jednak wolę napisać, aby była jasność. 

Zostawisz “serduszko” pod zdjęciem/ polubisz je, lub gdy polubisz czyjś komentarz

 

To również jest oczywiste. Każda, absolutnie każda reakcja pozostawiona na profilu to ślad po Tobie. 

 

Kiedy na Instagramie nie widać, kto wyświetla profil

 

Samo wejście na profil, czy wchodzenie w poszczególne posty i czytanie ich nie jest widoczne dla właściciela konta. Jeśli nie pozostawiasz po sobie żadnego śladu w formie polubień, komentarzy oraz omijasz Insta Stories, nie widać, że ten profil odwiedzałaś. 

 

Czy na Instagramie widać, kto wyświetla profil?

 

Uff! No to wyczerpałam temat “widoczności” na Instagramie. Jeśli oprócz potajemnego oglądania innych chcesz rozwijać swoje konto i nie wiesz, jak to zrobić- dołącz do mnie. Zobacz, jak nagrywam, jak tworzę treści i pytaj o co tylko masz ochotę!