Zmiana branży bez doświadczenia — jak to zrobić?

Skończyły się czasy pracy przez trzydzieści, a nawet  czterdzieści lat na jednym stanowisku. Żyjemy w świecie, w którym ważna jest elastyczność i umiejętność wdrażania zmian, które w życiu zawodowym stają się nieuniknione i zdecydowanie coraz częstsze. Dlatego też kluczowa staje się umiejętność UCZENIA SIĘ. Umiejętność adaptacji do nowych warunków i dostosowywania się do nowego środowiska pracy. 

 

W związku z tą coraz większą dynamiką zmian w większości specjalizacji często pojawia się pytanie: “jak zmienić branżę bez doświadczenia”? Albo jeszcze inaczej: “Jak dostać pracę w branży, w której nie mamy doświadczenia”. Odpowiadam więc jednym krótkim zdaniem

 

MUSISZ POTRAFIĆ SIĘ SPRZEDAĆ!

 

Proces rekrutacyjny jak proces sprzedażowy

 

Masz dostęp do Netflixa, HBO GO, czy innej tego typu platformy? Korzysta z nich mnóstwo osób. Czy każdemu użytkownikowi odpowiada absolutnie wszystko, co na tych platformach się znajduje? Oczywiście, że nie. Ale reklamy tych platform w sieci oraz ich algorytmy po tym, jak już rozpoczniesz korzystania z nich podsuwają Ci to, co najbardziej Cię interesuje. Teraz wyobraź sobie, że jesteś Netflixem. A pracodawca osobą, która wykupi u Ciebie wielomiesięczny abonament na to, co oferujesz. Jak sprawić, że to właśnie Ciebie wybierze z grona wielu kandydatów? 

 

W procesie rekrutacyjnym mów o tych swoich cechach, które są dla pracodawcy kluczowe — zmiana branży bez doświadczenia

 

Tak jak Netflix jest zbiorem przeróżnych filmów i seriali, tak samo Ty jesteś zbiorem wielu cech, umiejętności i kwalifikacji. W procesie rekrutacyjnym kluczowe jest, by te z nich, które interesują pracodawcę, wypłynęły u Ciebie na wierzch.

 

Bądź jak algorytm — zmiana branży bez doświadczenia

 

Twoim podstawowym źródłem danych o tym, czego od Ciebie oczekuje pracodawca powinna być OFERTA PRACY. Nie szukasz w sieci gotowych CV, nie szukasz podpowiedzi, co zawrzeć w CV. Ty na podstawie oferty pracy powinnaś/powinieneś stworzyć życiorys, który zachwyci pracodawcę. Pamiętaj jednak, że samo CV to nie wszystko. Bo co, jeśli stworzysz najlepsze w swoim życiu CV, ale…nikt go nawet nie otworzy i nie dowie się o tym, jaki świetny kandydat aplikuje na to stanowisko.

 

I tutaj z pomocą przychodzę ja! Stworzyłam jedyną taką Instrukcję aplikowania o pracę, dzięki której już tysiące osób pracuje na świetnych stanowiskach za satysfakcjonujące ich stawki. Instrukcja jest dokładnym opisem krok po kroku co robić od momentu znalezienia w sieci oferty pracy do momentu zakończenia procesu rekrutacyjnego. Zostało zawarte w niej absolutnie wszystko to, co niezbędne, by sprzedać się w procesie rekrutacyjnym. Dzięki Instrukcji dowiesz się co, kiedy i jak mówić/pisać, otrzymasz gotowe odpowiedzi na ponad 50 pytań rekrutacyjnych, materiały do druku, które usprawnią Twój proces, Instrukcję walki o podwyżkę oraz wiele wiele innych. 

 

Dostęp do Instrukcji przyznawany jest aż na 365 dni!

 

Dla kogo jest Instrukcja aplikowania o pracę

 

Instrukcja jest nie tylko dla tych, którzy o procesie rekrutacyjnym wiedzą niewiele. Doskonale sprawdza się u osób, które do tej pory bezskutecznie aplikowały i posiadają zarówno wybiórczą wiedzę o aplikowaniu o pracę, jak i o procesie rekrutacyjnym wiedzą naprawdę dużo, ale potrzebują uporządkowania i uzupełnienia wiedzy. Całość opiera się o techniki sprzedażowe. Prowadzi za rękę instruując co robić, by rekruter/potencjalny pracodawca zapamiętał właśnie Ciebie spośród wszystkich kandydatów.

 

Instrukcja jest dla osób, które czeka zmiana branży bez doświadczenia, aplikowanie po studiach, zmiana pracy w obrębie tej samej branży, czy też staranie się o zmianę stanowiska w tej samej firmie. 

Nie wahaj się!