Praca po studiach — jak ją zdobyć?

Wiem z własnego doświadczenia, z rozmów ze znajomymi oraz z korespondencji z osobami piszącymi do mnie w sprawie Instrukcji aplikowania o pracę, że szukanie zatrudnienia zaraz po studiach jest po prostu trudne. Wychodzimy spod skrzydeł uczelni często bez większego doświadczenia w branży i ciężko odnaleźć się nam wśród ofert, w których czytamy, że wymagane jest minimum dwu, trzy, a nawet czteroletnie doświadczenie. Wiele osób na te słowa rozkłada ręce i z rezygnacją godzi się na kiepskie warunki finansowe w często wydłużonym o niepłatne nadgodziny czasie pracy. Co więc zrobić, by już po studiach móc rozwijać się w firmie z dobrymi perspektywami?

 

Przeredaguj swoje CV — jak znaleźć pracę po studiach

 

Na studiach uczeni jesteśmy wielu przydatnych i kluczowych rzeczy, natomiast temat aplikowania o pracę traktowany jest po macoszemu. A przecież to tak ważne, by potrafić sprzedać się w procesie rekrutacyjnym! By pokazać siebie z jak najlepszej strony. I nie. Większość z nas nie ma w sobie wewnętrznego talentu automarketingowego i są pewne techniki, których po prostu musimy się nauczyć. Dlatego moja pierwsze słowa do Ciebie

 

Pamiętaj, że aplikowanie o pracę to nie tylko pisanie CV. Aplikowanie o pracę to proces i składa się z wielu etapów, a każdy z tych etapów trzeba wykonać dobrze. 

 

Zacznijmy od tego, że Twoim pierwszym zadaniem będzie przeredagowanie CV! Zrezygnuj z gotowców znalezionych w sieci. Nie wzoruj się na nich, to zupełnie bez sensu, bo na kilku stanowiskach o tej samej nazwie mogą być wymagane zupełnie różne kompetencje (w zależności od firmy). Dokument, na którym powinieneś się wzorować tworząc CV, to oferta pracy. Pamiętaj, że CV ma być dopasowane do oferty pracy. Wpisujesz do niego umiejętności i kwalifikacje, które interesują potencjalnego pracodawcę. 

 

Pamiętaj, by w CV znalazły się kluczowe informacje. Pracodawca nie potrzebuje opisu całej Twojej ścieżki edukacji oraz umiejętności, które na danym stanowisku są bez znaczenia. Przeczytaj swoje Cv i zastanów się, czy odpowiada ono na potrzeby pracodawcy. 

 

Zachęcam Cię do skorzystania z darmowej Instrukcji: “Jak stworzyć CV w Canvie”. Omawiam tam krok po kroku, jak taki dokument przygotować pod względem przejrzystości.

 

Mam CV — co dalej?

 

Nawet najlepsze CV nie da Ci pracy, jeśli nikt go nie odczyta. 

 

I tutaj wchodzę ja, cała na biało, ponieważ stworzyłam jedyną taką Instrukcję aplikowania o pracę, dzięki której tysiące osób zostało zatrudnionych na super warunkach. Jest to dokładny opis, krok po kroku, co robić od momentu znalezienia w sieci oferty pracy, do momentu zatrudnienia! Mówię również co robić w momencie, gdy nie otrzymaliśmy pracy. W Instrukcji znajdziesz gotowe rozwiązania, sposoby prowadzenia rozmów oraz korespondencji, odpowiedzi na 50 najczęściej pojawiających się pytań w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej oraz wiele wiele innych! 

 

Kupując Instrukcję otrzymujesz dostęp dożywotni. Są osoby, które korzystały z niej wielokrotnie opisując, że okazywała się ułatwiaczem także przy zmianie branży!

 

Trzymam kciuki za znalezienie pracy idealnie dopasowanej do Twoich potrzeb!