Krótkie uwagi

 

Tutaj zebrałam wszystkie dodatkowe uwagi, które nie wymagają obszernych wyjaśnień.

 

Brak spójności we wszystkich kanałach

 

Pewnie kojarzysz konta, które mają inny sposób komunikacji na Instagramie, inny na Facebooku. Marka w zupełnie innym tonie pisze wiadomości prywatne niż komentarze. Pamiętaj! Wszystkie komunikaty muszą być nie tylko spójne z marką, ale także spójne ze sobą w obrębie różnych kanałów. 

 

Nadużywanie wielokropka 

 

Jest to błąd, który pojawia się najczęściej w tekstach o charakterze filozoficznym. Wielokropek towarzyszy często przemyśleniom i smutnym wyznaniom. Pojawia się w tekstach, w których autor stara się pokazać niepewność, wzbudzić zaciekawienie lub wprowadzić do tekstu ciszę. Nie nadużywaj wielokropka. Po prostu wstaw kropkę.

Być może teraz Cię zaskoczę, ale ciszę do tekstu wprowadzamy słowami. Opisujemy własne myśli – wszystko to, co dzieje się w naszej głowie.

 

Za dużo emotikon

 

Stosowanie dużej ilości emotikon utrudnia czytanie. Pamiętaj, by nie przesadzać z ich ilością. Jeśli mam być szczera – sama bardzo ich nie lubię i stosuję je naprawdę rzadko. Staram się robić wszystko, by emocje płynęły ze słów, których używam, a nie ze sztucznie wyglądających buziek. 

 

Zachęcam Cię do tego, byś właśnie słowami nauczyła się wyrażać emocje. To trudne, ale ćwicząc dasz sobie radę. Sęk w tym, by opisywać smutek, a nie pisać, że jesteśmy smutni. By opisywać radość, a nie pisać “jestem szczęśliwa”. Znajdź własne epitety, stwórz autorskie opisy, które pokażą co Ci w duszy gra! Powtórzę to jeszcze raz – opisuj, a nie tylko nazywaj!

 

Niewykorzystany potecjał Insta Stories

Publikując swoje relacje widzisz, co wywołuje reakcje! Wiesz, z czego odbiorcy się śmieją, co chętnie komentują. Wykorzystuj takie tematy do stworzenia postów na swojej tablicy!

Nie kopiuj innych

Możesz się inspirować, ale nie rób tego, co robią inni. Bądź oryginalna i myśl nieszablonowo. Zapisuj każdy swój pomysł.

Nie musisz wyrażać zdania na każdy temat

Znam osoby, które komentują każde wydarzenie z kraju i ze świata. Pamiętaj, by mmimo wszystko wypowiadać się na tematy, na które rzeczywiście masz coś mądrego/zabawnego do powiedzenia. Ja sama nie komentuję często rzeczywistości, zwłaszcza jeśli nie siedzę w danym temacie. Nie bądź dyletantką. Jeśli chcesz poruszyć jakiś temat – przygotuj się!

Wyrazy wieloznaczne w historiach i anegdotach

Wykorzystaj tego typu wyrazy, by kreatywnie rozbudować i ubarwić historię. Gdy w zdaniu pojawi się homonim wyjaśnij, o które jego znaczenie chodzi.

Dobry przykład nie jest zły! Przeczytaj, a zrozumiesz o czym piszę:

Marzy mi się dżin (taki z lampy, nie z butelki).

Wyglądałam jak pączek (i nie chodzi o nierozkwitnięty jeszcze pąk róży, najpiękniejszy na krzaku, a o pączek taki słodki, lukrowany, okrągły i tłuściutki z ogromną ilością marmolady w samym środku!).