Dzisiaj postanowiliśmy napisać co nieco w kwestii instrukcji oraz tego, czym instrukcja różni się od porad. Nie będzie długo- nie o to przecież chodzi, by zabierać Wam czas, który z powodzeniem możecie wykorzystać na skuteczne aplikowanie!

Po co są instrukcje?

Wyobraź sobie, że kupujesz skomplikowany mebel Ikea i nie dostajesz do niego instrukcji. Mebel, który składa się wieloetapowo, a Ty wiesz jedynie, że na końcu ma się przed Tobą pojawić wielka wysoka witryna. Niby wiesz, w którym miejscu ma być każdy element. Niby wiesz, jaki ma być efekt końcowy, ale nagle…wyciągasz przed siebie masę maleńkich elementów, śrubek, desek, deseczek, patyków, czy czego tam jeszcze można się spodziewać w pudłach z Ikea, stoisz i po prostu patrzysz. Nie masz pojęcia od którego elementu zacząć, nie wiesz, która śrubka, w który otwór i zaczynasz…skręcać mebel po omacku! Po godzinach składania okazuje się, że na którymś etapie coś poszło nie tak. Że musisz rozkręcić swoją konstrukcję. Po drodze okazuje się, że zniszczyłeś jakiś element, farba odpadła od złego mocowania i zniszczyłeś swój „mebel-który-miał-być-piękny-ale-jednak-nie-jest”.

Instrukcja

Teraz wyobraź sobie, że dostajesz do tego mebla instrukcję. Dokładny opis potrzebnych narzędzi- dowiadujesz się, co należy przygotować, czego się spodziewać i co robić PO KOLEI, na każdym etapie. Dzięki temu, w trzy godziny stawiasz przed sobą wymarzony mebel.

Jak Ci się wydaje? Lepiej z instrukcją, czy bez niej?

Instrukcja aplikowania o pracę

Teraz wyobraź sobie, że znajdujesz w sieci odpowiednie oferty pracy. Czytasz wymagania i wiesz, że to stanowisko idealne dla Ciebie. Zaczynasz, postępując intuicyjnie, rozsyłać CV. Bo wydaje Ci się, że zrobiłeś wszystko co w Twojej mocy…a tu… nikt na nie nie odpowiada. Zaczynasz szukać po omacku informacji, co robić. Znajdujesz parę słów z jakąś poradą i niby wcielasz je w życie, ale okazuje się, że jednak coś poszło nie tak. Jednak pominąłeś jakiś etap… I właśnie przez to tracisz najlepsze stanowiska pracy.

Instrukcja aplikowania o pracę

Teraz wyobraź sobie, że dostajesz do procesu rekrutacyjnego- niejednokrotnie wieloetapowego i skomplikowanego- instrukcję. Otrzymujesz podane jak na tacy informacje o tym, jak się przygotować. Są materiały do druku, dzięki którym nie zapomnisz o żadnym elemencie na żadnym etapie. Dostajesz plan działania, w sposób prosty opisane krok po kroku, jak aplikować skutecznie. Jak budować w procesie rekrutacyjnym świadomość własnej marki. Jak sprawić, by pracodawca widział w nas bardziej wartościowego pracownika niż w reszcie kandydatów!

Plan działania, dzięki któremu nie zmarnujesz najlepszych ofert pracy, dokładnie tak, jak w przypadku zniszczenia mebla nieodpowiednim mocowaniem. Wskazówki dotyczące aplikowania, które rzeczywiście usprawnią cały proces (chociażby to: KLIK). Opis krok po kroku, dzięki któremu będziesz czuć się pewnie przez cały proces rekrutacyjny!

Z instrukcją jest prościej. I szybciej. Bez większych strat i skreślających nas pomyłek. Lepiej jest z instrukcją. Po prostu! Dlatego, zamiast zastanawiać się, jak napisać CV, powinieneś zmienić nieco myślenie i zacząć się zastanawiać, jak aplikować o pracę. Skutecznie.

Pamiętaj- fajne CV możesz napisać w Wordzie, czy Canvie. Najważniejszy jednak w procesie rekrutacyjnym jest człowiek, a nie zapełniony literami kawałek kartki. Nie tylko CV ma być profesjonalne. Ty masz być profesjonalny!