Dzisiaj bardzo krótki tekst. Tekst, który będzie dla Ciebie wskazówką na cały proces rekrutacyjny. Jeśli bowiem szukasz pracy i planujesz aplikować na wybrane oferty, pamiętaj- najlepiej zaczynać w poniedziałek! I nie chodzi o kwestę „jakiegoś tam” zabobonu- poniedziałek jest dobry z kilku względów.

Powód nr 1. W poniedziałek wszyscy są wypoczęci

Jak wyżej. Nie chodzi tylko o Ciebie, ale także o rekrutera (bo rekruter też człowiek). Jeśli postępujesz zgodnie z wytycznymi z naszej instrukcji (KLIK)- TYM BARDZIEJ. Mogłoby się wydawać, że powrót do pracy po weekendzie to drażliwy moment, jednak, po porannym rozruchu, ludzie mają lepszy humor i zdecydowanie świeższy umysł. Dlatego łap za naszą instrukcję i zaczynaj aplikowanie w poniedziałek.

Powód nr 2. Zamknij rozmowy dotyczące stanowiska pracy do piątku

W naszej instrukcji mówimy, jak budować świadomość własnej marki. A na to wpływ ma również tempo, jakie nadasz swojemu procesowi aplikowania. Proces rekrutacyjny powinien przebiegać sprawnie. Koniec kropka. O wiele łatwiej zrobić to, gdy zaczynasz w poniedziałek, niż np. w piątek, kiedy to wszystkie Twoje działania będą musiały poczekać dwa weekendowe dni, a rekruter zdąży…o Tobie zapomnieć. Zaczynając w poniedziałek masz ogromne szanse umówić się na rozmowę kwalifikacyjną jeszcze w tym samym tygodniu!

Powód nr 3. Pod koniec tygodnia wszyscy chcą do domu…

Dokładnie tak. Najgorszą rzeczą, którą można zrobić, to kontaktować się z rekruterem w piątkowe popołudnie. I choć każdy swoje obowiązki powinien wykonywać sumiennie do końca etatowych ośmiu godzin, to nie oszukujmy się- w piątek po południu każdy żyje weekendem i nie zaczyna niczego nowego, by musieć wdrażać się na nowo w poniedziałek. Piątek to czas kończenia i zamykania spraw, a nie rozpoczynania…czegokolwiek.

Powód nr 4. Bądź na szczycie listy

Wysyłając swoją aplikację w poniedziałek znajdziesz się w skrzynce mailowej przed wszystkimi, którzy swoje aplikacje wysyłali w ciągu weekendu. Będziesz na samej górze listy. A jeśli dodatkowo skorzystasz z naszej instrukcji i w odpowiedni sposób stworzysz całą wiadomość e-mail (odpowiedni temat, nazwy załączników), lub wcielisz całą instrukcję w życie (przeczytaj co nieco na temat instrukcji- KLIK) możemy zagwarantować, że to Ciebie zapamięta rekruter!

Aplikuj o pracę w poniedziałek

Co tu więcej pisać, poniedziałek to naprawdę świetny czas na rozpoczęcie aplikowania o pracę. Dlatego, jeśli to czytasz i akurat jest poniedziałek, a Ty masz w planach poszukiwanie pracy…może to znak! A tak całkiem serio- pamiętaj proszę, aplikując o pracę na początku tygodnia po prostu zwiększasz swoje szanse!